Pomoc

W jaki sposób możesz pomóc?

Darowizny na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych z dopiskiem: „Dla dzieci z FASD”

Każdą darowiznę pieniężną na rzecz Fundacji, można odliczyć do wysokości 6% dochodu. Numer konta bankowego Fundacji Rodzin Adopcyjnych to:

PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643
Nr SWIFT: BIGBPLPW  |  Bank Millennium S.A.

Dla ułatwienia procedury, załączamy blankiety przelewu, który można wydrukować. Należy go uzupełnić danymi dotyczącymi kwoty darowizny, adresu, numeru swojego rachunku.

Pobierz blankiet (plik Excel)
Pobierz blankiet (plik JPG)

Prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Wystarczy wpisać nasz nr KRS: 0000151113 w swoim zeznaniu podatkowym. Fundacja Rodzin Adopcyjnych znajduje się w Wykazie organizacji pożytku publicznego, publikowanym na stronach Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom osieroconym oraz rodzinom adopcyjnym i zastępczym pozostającym pod opieką Fundacji.

1% podatku mogą przekazać:

– Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
– Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,<
– Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
– Emeryci – pod w warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę, nie mają możliwości przekazania 1%.

1% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego. Termin składania zeznań podatkowych mija 31 stycznia (dla ryczałtowców) oraz 30 kwietnia (dla pozostałych podatników).