W FASadzie- siostrzanej placówce IOP w Otwocku diagnozujemy i prowadzimy wsparcie dla rodzin adopcyjnych 🥰🥰

Wraz z Polskim Towarzystwem Terapii Dialektyczno-Behawioralnej zapraszamy Państwa na warsztaty Family Connections

🍀

Nastolatki i młode osoby z dysregulacją emocjonalną (FASD, ASD, ADHD, osobowość typu borderline…) potrzebują wsparcia.

Uczestniczą zatem w różnego rodzaju terapiach.

Uczą się, jak sobie radzić ze swoją wrażliwością, pobudzeniem, rozwiązywaniem konfliktów, budowaniem zaufania w relacjach.

Ale to rodzice i opiekunowie są ich pierwsza linią wsparcia.

Zasoby rodziny mogą z czasem wyczerpywać się z powodu długotrwałego stresu, przytłoczenia i braku nadziei.

Jak to jest być rodzicem, opiekunem osoby z dysregulacją emocjonalną?

Czy wiecie, że większa świadomość tego, co się dzieje z osobą bliską, może pomóc Wam towarzyszyć jej w terapii i w jej codziennych zmaganiach z trudnościami w dysregulacji emocji, wrażliwością, trudnościami interpersonalnymi?

Czy wiecie, jak ważne jest też nauczenie się, jak dbać i otaczać opieką samego siebie? (PTDBT).

Może w tym pomóc bezpłatny 12 tygodniowy program Family Connections dla rodziców i bliskich 🌿🍀

Rozpoczynamy rekrutację do programu Family Connections- wsparcie dla rodziców nastolatków (od 13 roku życia) i młodych dorosłych z dysregulacją emocjonalną.

Trening jest prowadzony we współpracy z PTDBT (ptdbt.pl) w ramach programu Family Connections, a trenerzy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez PTDBT i NEABPD (https://www.borderlinepersonalitydisorder.org/) .

Program Family Connections (FC ) to bezpłatny program treningów umiejętności dla rodzin i bliskich osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (BPD, borderline), dysregulacją emocji oraz doświadczających kryzysów i uzależnień, oparty na Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT).

Więcej informacji o programie jest dostępnych na stronie: https://ptdbt.pl/dlarodzin/ Informacje o aktualnych treningach organizowanych w Polsce można znaleźć na stronie: https://ptdbt.pl/treningifc/

Jeśli aktualne terminy treningów Państwu nie odpowiadają, zachęcamy Państwa do zgłoszenia zainteresowania treningiem na stronie koordynatora programu – PTDBT poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://ptdbt.pl/zapisyfc/ PTDBT wysyła informacje o uruchamianych treningach przez inne placówki z danego województwa lub ONLINE

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres : biuro@adopcja.org.pl

Facebook
Skip to content